Az emlékek genetikus múltja
Egyes kutatási eredmények alapján kijelenthető, hogy bizonyos szerzett információk biológiailag is öröklődhetnek a DNS-ben végbemenő kémiai változások által. Ez lényegében azt jelenti, hogy a szülők ilyen-olyan tapasztalatai befolyásolhatják gyermekeik idegrendszerének strukturális és funkcionális működését. A családi hagyományok és emlékek tehát nemcsak szájról-szájra terjedhetnek, maradhatnak fenn, hanem nemzedékről-nemzedékre a géntérképekben is lenyomatot hagynak. A pozitív események mellett azonban a negatívak is – például a fóbia, a szorongás, a poszttraumás stressz stb. – öröklődhetnek anélkül, hogy az illetőnél kézzelfogható, aktuális történet húzódna a hátterében. Érdemes komolyan venni tehát a generációk közötti „visszhangokat”, s elgondolkozni azon, hogy DNS állományunk őseink kollektív spirituális élményeit is őrizheti.
A rozmaring az emlékezőtehetség védelmezője
- A rozmaring régóta ismert különleges fűszer, és pozitív élettani hatásairól híres gyógynövény. Alkalmazása sokrétű, már az orvostudomány hajnalán is felfigyeltek étvágygerjesztő, görcsoldó, gyulladáscsökkentő erejére.
- Szél-, epe- és vizelethajtóként, valamint a baktériumok ellen, illetve köszvény és hajhullás esetén is bizonyítottan helytáll.
- Nyugtatja és egyúttal erősíti az idegeket, fejleszti a memóriát, szinten tartja a szellemi frissességet.
- Fokozza az éberséget, az emlékek hatékony felidézését, s a levendulával karöltve kifejezetten támogatja a koncentrációkészséget, a precizitást.
- Az emlékezet, a megemlékezés, valamint a hűség jelképe – sok helyen a gyászolók még ma is rozmaringot tűznek a gomblyukukba, a tömjénhez hasonlóan elégetik vagy a sírba dobják.
- Babonák is fűződnek nevéhez: a párnahuzatba rejtve, vagy csokorban az ágy mellé téve elűzi a rémálmokat.
Tipp: Az örökzöld rozmaring egyszerűen termeszthető – még a konyha ablakban is. Így mindig kéznél lehet eme kivételes fűszer- és gyógynövény – erőteljes és kellemes illatáról már nem is beszélve.
Ajánló: Amennyiben tetszett az írás, és kíváncsi vagy a többire is, kérlek „lájkold”, oszd meg és kövesd nyomon az Esszencia folyamát a Facebook-on is: https://www.facebook.com/esszencialap/
A saját fotóinkon kívül, a https://pixabay.com oldalról kölcsönöztük a képeket.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: