Csak gyógyszer lehet antidepresszáns hatású?

     Vitathatatlan tény, hogy a szervezetben leginkább a nevetés, a rendszeres testmozgás és szexuális aktivitás fokozza a boldogsághormonok termelődését, csökkenti a stresszhormon szintjét. Ezt azonban csak ajánlhatja, de receptre nem írhatja fel az orvosod, így előbb-utóbb lehet, hogy szükség esetén a depressziós tüneteket enyhítő pirulák szedése mellett teszed le a voksod. Pedig van egyszerűbb, természetesebb megoldás, hisz a legújabb kutatások szerint is igaz a mondás: „Az vagy, amit megszel” – érdemes kipróbálni tehát az ésszerű táplálkozás kínálta lehetőségeket.

             Irány a gyógynövénypatika!

     Az orbáncfüvet – nem véletlenül nevezték varázsfűnek is – régóta használják idegi és mentális panaszok, valamint enyhébb depressziós tünetek csillapítására is. Leforrázva este ajánlatos fogyasztani.

     A nyugtató gyógynövényként számon tartott citromfű a modern kutatások szerint támogatja a pozitív kognitív funkciókat, a memóriát és a koncentrációt is. Elősegíti a relaxálást, oldja a feszültséget, enyhíti a szorongást. A belőle készült tea még melegen a leghatásosabb.

     Az aranygyökérként is ismert rózsás varjúháj egészséges egyensúlyban tartja az ingerületátvivő vegyületeket az agyban, ezáltal szabályozza a hangulatingadozásokat és a szorongást, elősegíti az érzelmi harmóniát. Teája erősíti a szívet és az immunrendszert, valamint enyhíti a szexuális zavarokat is.

Vitaminbombák

Hangulatromboló élelmiszerek

Címkék: , , , , , ,

Ajánló: Amennyiben tetszett az írás, és kíváncsi vagy a többire is, kérlek „lájkold”,  oszd meg és kövesd nyomon az Esszencia folyamát a Facebook-on is: https://www.facebook.com/esszencialap/

A saját fotóinkon kívül, a https://pixabay.com oldalról kölcsönöztük a képeket. 

Tovább a blogra »