Esszencia

A gyógyító színek világa 1.

     A kínai, valamint az indiai ayurvédikus orvoslás már ősidők óta ismeri és alkalmazza a színek gyógyítóerejét, napjainkra pedig világszerte bizonyította hatékonyságát. A színterápia, más néven „chromoterápia” a színek intenzív, testi, lelki és szellemi szinten egyaránt végbemenő pozitív hatásának segítségével a szervezet egyensúlyát, valamint energiaszintjének növekedését célozza meg. Energiaközpontjaink, vagyis a csakrák ( szanszkrit „kerék”) bevonásával elősegíti és fokozza a szervezet öngyógyító képességét. Nézzük vajon miképp hatnak a színek, s mikor melyiket célszerű választani!

A csakrák működése dióhéjban

    Szervezetünk életerő központjai a 7 főcsakrán keresztül spirális összeköttetésben állnak egymással. Az óraműszerkezet fogaskerekeihez hasonlóan, olajozott működésükhöz összehangolt, finom, egyenletes és állandó mozgás szükséges. Testünk egészsége és jól-léte függ a kiegyensúlyozott energiaáramlástól. Amikor energiaközpontjaink kiapadnak, a szervezetünk képtelen kellően ellátni feladatait, s ezt különféle problémák és betegségek formájában jelez is a számunkra.

A főcsakrák színei

     Az összes szín, lényegében változó hullámhosszú -a violáé a legrövidebb, míg a pirosé leghosszabb- fényt bocsájt ki magából, s így egyenként sajátos és különleges erővel bírnak. Ezek mindegyike a 7 főcsakrával együtt rezonál, vagyis a megfelelő szín használatával egyensúlyba hozhatjuk az életerő központjainkat, s ezáltal kívül-belül önmagunkat.

      Az első csakrához, vagyis a gyökér csakrához a piros és a vörös; a másodikhoz, vagyis a szakrális csakrához a narancssárga; a harmadikhoz, vagyis a napfonat csakrához a sárga; a negyedikhez, vagyis a szívcsakrához a zöld; az ötödikhez, vagyis a torokcsakrához a kék; a hatodikhoz, vagyis a harmadik szem csakrához az indigókék; míg a hetedikhez, vagyis a korona csakrához a viola, a fehér, illetve az arany szín tartozik.

A színek hatása

    Embrióként az anyaméhben találkozhatunk először a színek meghittségével, ahol a biztonságot nyújtó, tápláló és megnyugtató rózsaszín burok ölel körbe minket. Gyermekként, nevelésünk, majd oktatásunk során szintén szembesülünk a színekkel, s ezek az első képzettársítások is segítik tudatosságunk kialakulását. A kor haladtával egyre változatosabb gondolatokat, értelmezéseket és emlékeket kapcsolunk bizonyos színekhez, melyek idővel tudatalattink sajátjává, meghatározó részévé válnak.

    Környezetünk számos lehetőséget kínál arra, hogy felfedezzük a természet és a színek szoros, kölcsönös kapcsolatát – gondoljunk csak a szinte végtelen variációban pompázó virágok kavalkádjára. S nem csak a növényvilág, hanem a Földünk összes teremtménye aktív résztvevője és részese eme globális színpalettának, a természet gyógyítóerejének. Elég, ha az ég beszédes kékjére, a mezők életteli zöldjére, és a naplemente csodás sárgás-vöröses árnyalatára pillantunk, s máris számos érzés, gondolat és emlék árasztja el egész lényünket.

     A folyamatosan szerzett élettapasztalataink különböző érzelmeket fonnak körénk, egyes ismereteink pozitívak, míg mások negatívak. Az utóbbiak szüntelen jelenléte hosszabb távon a betegségek kialakulását idézheti elő. A megfelelő színek gyógyítóerejének kiaknázásával azonban elűzhetjük pesszimista gondolatainkat, felszabadíthatjuk a bennünk lévő blokkokat, és egyensúlyba hozhatjuk a szervezetünket.

 

A színek használata 7 lépésben

  1. Leghatékonyabban az aktuálisan szükséges szín kiválasztásával, valamint kellő rákészüléssel fordíthatjuk hasznunkra a színek gyógyítóerejét.
  2. Tisztítsd meg elmédet, és mély hasi légzés közepette meredj a színre.
  3. Lélegezd be a színt, érezd, ahogy egészen mélyen beszivárog, és szétárad a testedben.
  4. Próbálj lélegzetvételed ütemére figyelni, amit megkönnyíthetsz bármilyen halk, meditatív zene hallgatásával.
  5. A szín meditációt akár negyed órán át is végezheted, s a nap folyamán megismételheted.
  6. Ne feledd: a színterápia nem egy kötelező kúra, hanem egy segítség, hogy elérd azt, amit szeretnél: összhangba kerülj kívül – belül!
  7. Ha elsőre nem sikerül teljesen lelazulnod, és a színre, illetve az öngyógyításra koncentrálnod, nyugodtan próbáld meg többször, hisz: „a gyakorlat teszi a mestert”!

    – folytatjuk – 

Ajánló: Amennyiben tetszett az írás, és kíváncsi vagy a többire is, kérlek „lájkold”,  oszd meg és kövesd nyomon az Esszencia folyamát a Facebook-on is: https://www.facebook.com/esszencialap/

A saját fotóinkon kívül, a https://pixabay.com oldalról kölcsönöztük a képeket. 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!