Ha megkérdezik tőled, melyik a kedvenc színed, biztos, hogy azonnal felelni tudsz. De azt tudtad, hogy a színek árulkodnak lelkünkről, szellemünkről, törekvéseinkről és vágyainkról, illetve befolyásolják a hangulatunkat és a közérzetünket? Szimbolikus jelentéstartalmat is hordoznak, és ha kell, gyógyítanak? Érdemes tehát megismerkedni a színek „nyelvével”, hogy megértsük üzenetüket, és tudatosan használjuk a mindennapokban.
A tűzpiros
A tűzpiros a felkelő Nap, a tűz és a vér színe, pozitív értelemben az életerőt, a szerelmet, a melegséget, a szenvedélyességet és a termékenységet, míg negatív értelmezése szerint a háborút, a romboló akaratot, a vérveszteséget és a gyűlöletet szimbolizálja. A kutatások szerint ez a meleg szín szinte mindenkire jótékony hatású, hiszen aktivizál, fokozza az energiaáramlást, növeli a munkakedvet, kedvezően befolyásolja a hangulatot. Megfigyelték azt is, hogy a gyerekek lényegesen jobb szellemi teljesítményre képesek, amikor piros fénnyel megvilágított osztálytermekben tanultak, illetve adtak számot tudásukról.
A tűzpiros gyógyítóereje
Miután a piros életerőt sugárzó dinamikus szín, elsősorban az energiaáramlást befolyásolja kedvezően. Alkalmazható izomgyengeségből fakadó mozgásszervi panaszoknál és minden olyan esetben, amikor a vérkeringést célszerű javítani. Kiváló megfázás, köhögés, láz, étvágytalanság, alacsony vérnyomás kezelésére. A magas vérnyomással, szívpanaszokkal küszködők viszont kerüljék a használatát!
A tűzpiros a Feng Shui tükrében
A tűz elem képviselőjeként meghatározó, vitalizáló, stimuláló, izgató, vágyfokozó, átalakító és szétáradó szín. Gazdagságot, melegséget, szenvedélyességet, szerelmet és érzékiséget hoz az ember életébe, párkapcsolatába. Különösen kedvezően hat, ha az otthonunkban a „Hír és Hírnév”, a „Gazdagság és Jólét”, valamint a „Házasság és Kapcsolatok” területén alkalmazzuk. A konyhában, a nappaliban és a hálószobában egyaránt jó szolgálatot tesz, de nem árt, ha tudjuk, hogy az étkezőben alkalmazva alaposan megnöveli az étvágyat. A hálószobába inkább a barnás árnyalatait válasszuk, mert a túl élénk piros akadályozhatja a pihenést. Vigyázzunk, hogy használatával ne pörögjünk túl, ne váljunk idegessé és feszültté, tehát csak mértékkel színesítsük vele lakásunkat! A gyermekszobába és az előszobába inkább ne kerüljön belőle…
Tűzpiros kristályok
A vörös szín energiáit hordozza többek között a vörös karneol, a rubin, a gránát, a hematit, a vérjáspis és a vörös korall.
A vörös karneolt az életerő és az életöröm köveként tartják számon Hatékony lázcsökkentő, méregtelenítő és vérpezsdítő. Akaraterőt és kitartást sugároz, bátorságot nyújt a felmerülő akadályok és problémák leküzdéséhez. Támogatja az összpontosítást és a kreativitást. Stimulálja az érzelmek, a nemi vágyak és ösztönök magasabb szintű megélését.
A tűzpiros az öltözködésben
A piros ruhák viselete az uralkodásra és a figyelemfilkeltésére irányuló vágyat tükrözi, de a határozottságot, az egészséget, a szerelmet, a szenvedélyességet, a férfias, intenzív energiákat is jelzi. Az érzelmekre is serkentőleg hat, már a látványa is hevesebb szívdobogást és szaporább légzést, forróságot, hevességet, idéz elő. Nem árt, ha a pirosat mindig tudatosan viseljük: elsősorban a nyitott és önbizalommal teli embereknek ajánlott. Ne feledjük azonban azt sem, hogy sokan azért idegenkednek tőle, mert számukra a piros agressziót, haragot, túlzott sebességet, magamutogatás jelent. Érdekes például, hogy a piros ruhás embereket túlságosan könnyűvérűnek, akaratosnak tartják, és ezért inkább kerülik őket. Az üzleti életben viszont egy piros nyakkendő vagy egyéb kiegészítő ruhadarab sikert hozhat, ugyanakkor tárgyalásokon – a kompromisszumkészség bizonyítása és a viták elkerülése végett – inkább a piros sötétebb árnyalatainak (a meggy- és a burgundiszínek) viselése javasolt.
A tűzpiros az asztrológiában
A Mars uralmának köszönhetően a Kos-szülött színe a tűzpiros, a Skorpióé pedig a fekete mellett vörös mélyebb árnyalata. A Kos általában élen jár a divatirányzatok kialakításában is, és szeret feltűnően öltözködni. Bár jó ízlése van, mégis olykor nevetségesen válogatja össze ruhadarabjait. A lényeg a lényeg: hogy határozottságát és rátermettségét kiemelje, kellően modern, laza és elegáns legyen akár alkalomról vagy sportolásról legyen is szó.
Otthonában is – személyiségéhez illően – az egyszerű, de erőteljes vonalvezetés híve. A merész tereket kedveli, a tűz felhasználásával készülő alapanyagokat – az üveget, a fémet és az agyagot – részesíti előnyben. A berendezést modern kellékekből állítja össze, lakásában a vitalizáló tűzpiros dominál, de megfér mellette az élénk narancssárga barnával és zölddel, valamint a piros feketével és fehérrel kiegészítve. Örökölt bútorait, ha egyáltalán megtartja, valamiképpen egyedivé varázsolja, különleges funkcióval ruházza fel. Miután mindig ő akar lenni az első, a legújabb kiegészítőket is folyamatosan még újabbakra cseréli. Nincs igazán kifinomult érzéke a harmóniához, mindent megvesz, ami első látásra megtetszik neki. A csicsás és középszerű dolgoktól viszont kirázza a hideg. Otthona inkább menedékhelyként működik, ahol lepihenhet két kaland között, esetleg a házi konditermében levezetheti fölösleges energiáit.
7 érdekesség a tűzpirosról
- Az ősi kultúrákban azt tartották, hogy a piros védelmet nyújt a természeti katasztrófákkal és a tűzvésszel szemben, ezért pirosra festették a fákat – gyakran az állatokat és a tárgyakat is. Így tartották távol a gonoszt, és biztosították a megújulást és a termékenységet.
- Egyiptomban az izzó sivatagot, az ördögi és destruktív erőket társították hozzá, az írnokok például az átkokat speciális piros tintával vetették papírra, ám a méltóságok dupla koronájának piros színét pozitívan értékelték.
- A rómaiak idejében erőt és hatalmat is tulajdonítottak a piros színnek, ezért a császártól a főurakon át egészen a köznépig az egyik legkedveltebb színnek számított.
- A Sátán, illetve Babilon szajhájának piros öltözéke a pokol tüzének pusztító erejét, illetve a tiltott vágyakat és a vad szenvedélyeket jelképezi.
- A középkorban a kivégzéseknél az ítélet végrehajtó piros ruhát viselt, jelezve, hogy ő élet és halál ura. A templomokban a bíborvörös kárpit és a bíborosok palástja a mártírok kiontott vérére utal.
- Az újkortól kezdve a piros színhez többek között az új kezdetét kötötték, a zászlókon a forradalmat jelképezi, illetve a törvényesség és az igazságosság szimbólumaként is találkozhatunk vele.
- Napjainkban statisztikai adatok bizonysága szerint, a legtöbb balesetet a piros gépkocsik okozzák, ha épp nem a legnépszerűbben lopott kocsik táborát gyarapítják.
Ajánló: Amennyiben tetszett az írás, és kíváncsi vagy a többire is, kérlek „lájkold”, oszd meg és kövesd nyomon az Esszencia folyamát a Facebook-on is: https://www.facebook.com/esszencialap/
A saját fotóinkon kívül, a https://pixabay.com oldalról kölcsönöztük a képeket.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: