Manapság kortól és nemtől függetlenül, esztétikai és praktikus okokból nagy a divatja a részleges vagy teljes testes szőrtelenségnek. Összeállításunk igyekszik felsorakoztatni a lehetséges szőrtelenítő módszerek mibenlétét, valamint előnyeit és hátrányait. A lényeg a lényeg: mindenki találja meg a bőrét legkevésbé irritáló eljárást, illetve az, hogy előtte fürödjön, a kívánt felületről radírozza le az elhalt hámsejteket, s végül kenje be hidratáló, nyugtató és hűsítő krémmel!
Szőrtelenítő módszerek
- A borotválás a legegyszerűbb és leggyorsabb fájdalommentes módszer, igaz, hogy szinte mindennapos „utómunkálatokat” igényel. Sokak bőre azonban érzékenyen reagál rá: kipattogzik, többnyire vastagabbnak tűnő szőrszálak nőnek vissza, illetve gyakoribb lehet a szőr alánövés is. Mindig használjunk megfelelő borotvakrémet vagy olajat, lassan és óvatosan borotválkozzunk, különösen a hajlatokban.
- A szőrtelenítő krémek átmeneti megoldást jelentenek, mivel csak a bőr feletti szőrszálak fájdalommentes és gyors eltávolítására szolgálnak. A krémet kizárólag az előírt ideig hagyjuk a bőrünkön, s az allergiás reakciók elkerülése érdekében használat előtt végezzünk bőrtesztet.
- A csipesszel történő szőrtelenítés elsősorban az arcon és a szemöldököknél ajánlott, hatékony és nem elviselhetetlen és eljárás. Érdemes egyenesen csapott végű csipeszt választani.
- Az ősi indiai és egyiptomi szőrtelenítő módszer a cérnázás igazából napjainkban éli aranykorát világszerte. Elsődlegesen az arc adott területein, a nem kívánatos szőrszálak köré tekert steril pamutszálak szakszerű elcsavarásával a csipeszhez hasonlóan egyenként és gyökerestül „gyomlál”. Hátránya a csipeszhez képest, hogy valamivel fájdalmasabb, mivel a szőrnövekedéssel ellentétes irányból „tép”, s előfordulhat, hogy szőralánövést vagy hegesedést hagy hátra.
- A gyantázás a legfájdalmasabb, de az egyik legtartósabb eljárás, mivel gyökerestül távolítja el a szőrszálakat. Egyéntől függően hetek vagy csak hónapok múlva kell megismételni, s a visszanőtt szőrszálak többnyire vékonyabbak és puhábbak lesznek. A forró gyantázás mellett cukorgyanta és hideggyanta-csík is használható. A művelet otthon és kozmetikában is elvégezhető, bármilyen testrészen alkalmazható. Hátránya azonban, hogy hatékonysága érdekében meg kell várni, hogy a szőrszálak legalább 2 milliméteresre megnőjenek, vagyis addigra mindenki számára láthatóvá váljanak. Továbbá átmeneti kivörösödést, horzsolást, gyulladást idézhet elő, illetve egyes gyógyszerek szedése idején nem ajánlatos az alkalmazása. Gyantázás előtt, különösen nagy melegben érdemes behintőporozni a szőrtelenítésre váró felületet, hogy a bőr ne tépődhessen fel.
- Az epilátorral is viszonylag hosszan tartó eredmény érhető el, mivel hatékonyan és „gyökeresen” távolítja el a szőrszálakat. Otthon is egyszerűen és bármikor alkalmazható, nem igényel különösebb előkészületeket -fürdés után ajánlott-, és rezgő mozgása, a fej speciális kiképzése által kevésbé fájdalmas, mint a gyantázás.
- A lézeres szőreltávolítás a csipeszezéshez hasonló fájdalommal jár, szakembert igénylő, drága eljárás. Bár nem minden esetben hoz valóban véglegességet, de többnyire 80 százalékos szőrnövekedés csökkenés érhető el általa.
- Az elektrolízis szintén meglehetősen drága, viszont fájdalommentes és végleges eredményt hozó szőrtelenítő módszer. A megfelelő elektromos feszültség ugyanis életképtelenné teszi a szőrtüszőket, így valóban örök „csupaszságot” idézhet elő. A speciális gépezet birtokában szakember által, de otthon is végezhető. Mivel minden egyes szőrszálat egyenként kell kezelésbe venni, igen hosszas eljárás.
– folytatjuk –
Ajánló: Amennyiben tetszett az írás, és kíváncsi vagy a többire is, kérlek „lájkold”, oszd meg és kövesd nyomon az Esszencia folyamát a Facebook-on is: https://www.facebook.com/esszencialap/
A saját fotóinkon kívül, a https://pixabay.com oldalról kölcsönöztük a képeket.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: