Nyári hűsítő praktikák ősi kínai módra 1.

     A több ezer éves hagyományos kínai gyógyászat a tüneteket nem önmagukban kezeli, hanem a test, lélek, szellem egységére, kapcsolatára összpontosít. Lényege, hogy a bennünk működő két ellentétes princípiumot, a yin-t, a nőit és a yang-ot, a férfit megpróbálja egyensúlyba hozni, energiacsatornáinkat, a tizenkét „qi”-t harmonizálni az egészség érdekében. Továbbá figyelembe veszi a különböző testrészekhez, szervekhez köthető, egymással összefüggésben álló, különféle energiákat hordozó öt elem -fa, tűz, víz, föld, fém- mennyiségi és minőségi jelenlétét is Nézzük, vajon miképp alkalmazhatjuk az ősi kínai módszereket akár kánikula idején is!

     A nyarat az öt elem közül a Tűz uralja, melynek hihetetlen ereje és összpontosított yang – energiája a testünkben ugyanúgy megmutatkozik, mint a külvilágban. Hozzátartozik a szív, a vérkeringés, a vékonybél és a nyelv. Felügyeli a növekedést és a felfelé történő mozgást, az életörömöt, az érzelmi hőfokot és az érzékenységet, valamint az elmét, a lelket és a spirituális tudatosságot. A testi tünetek közül az izzadáshoz, a hevesebb szívdobogáshoz, a székrekedéshez, illetve a torok és a száj kiszáradásához köthető. Ha egyensúlya felborul gyomorégéshez, nyugtalansághoz, kimerültséghez, álmatlansághoz depresszióhoz vagy megszállott túlfűtöttséghez vezethet.

A hőguta természetes ellenszerei, gyógymódja

folytatjuk –

Címkék: , , , , ,

Ajánló: Amennyiben tetszett az írás, és kíváncsi vagy a többire is, kérlek „lájkold”,  oszd meg és kövesd nyomon az Esszencia folyamát a Facebook-on is: https://www.facebook.com/esszencialap/

A saját fotóinkon kívül, a https://pixabay.com oldalról kölcsönöztük a képeket. 

Tovább a blogra »