Nyári hűsítő praktikák ősi kínai módra 2.

     A több ezer éves hagyományos kínai gyógyászat a tüneteket nem önmagukban kezeli, hanem a test, lélek, szellem egységére, kapcsolatára összpontosít. Lényege, hogy a bennünk működő két ellentétes princípiumot, a yin-t, a nőit és a yang-ot, a férfit megpróbálja egyensúlyba hozni, energiacsatornáinkat, a tizenkét „qi”-t harmonizálni az egészség érdekében. Továbbá figyelembe veszi a különböző testrészekhez, szervekhez köthető, egymással összefüggésben álló, különféle energiákat hordozó öt elem -fa, tűz, víz, föld, fém- mennyiségi és minőségi jelenlétét is Nézzük, vajon miképp alkalmazhatjuk az ősi kínai módszereket akár kánikula idején is!

Gyógynövényes elixírek a hőség okozta panaszok enyhítésére

      Az alábbi gyógyírek nemcsak a hőség fizikai tüneteit – fejfájás, bőrpanaszok stb.- csillapítják, hanem támogatják a vérkeringést, az anyagcserét és vízháztartást, tisztítják a légutakat, csillapítják a gyulladásokat és az izomfájdalmakat.

+1 érdekesség: Az indián nyár nyirkosabb időjárása már inkább a Föld elemhez sorolható. Ilyenkor a nedves környezetben felélednek a kórokozók, melyek megakadályozzák a szervezetben zajló egészséges áramlást, ami különféle betegségek – hasi fájdalmak, emésztési panaszok, letargia stb.- melegágya lehet. Tovább ronthat a helyzeten a „belső-nedvességet” fokozó, a lép normális működését akadályozó hideg alkohol és dinnye, illetve az édes és zsíros ételek fogyasztása.

Címkék: , , , , , , ,

Ajánló: Amennyiben tetszett az írás, és kíváncsi vagy a többire is, kérlek „lájkold”,  oszd meg és kövesd nyomon az Esszencia folyamát a Facebook-on is: https://www.facebook.com/esszencialap/

A saját fotóinkon kívül, a https://pixabay.com oldalról kölcsönöztük a képeket. 

Tovább a blogra »