Esszencia

A makulátlan bőr titka 2.

     A kor előrehaladtával a bőrünk is érzékenyebbé válik a napsütés, valamint az életmódunk nem kívánatos hatásaira, melyek különböző mértékű, látható elváltozásokban (pl. törött hajszálerek, rosacea), foltosodásban (pl. pigment, bőrpír) mutatkoznak meg. Fiatalon természetesen érdemes minden tőlünk telhetőt megtenni a megelőzés érdekében, hogy „megállítva” az időt, örökre üdék és fiatalosak maradhassunk. A folyadékban, vitaminokban, ásványi anyagokban, antioxidánsokban, nyers zöldségekben és gyümölcsökben, valamint a többszörösen telített, illetve esszenciális zsírsavakban gazdag étrend igen fontos bőrünk egészségének megőrzésében is. A kellő mennyiségű alvás, pihenés és testmozgás szintén épen tartja egész testünket – többek között fokozza a vérkeringést, az anyagcserét és a méregtelenítést. Az alábbi összeállításban igyekeztünk megfejteni, és közzé tenni a makulátlan bőr titkait!

Bőrbarát gyógynövények

  • A körömvirág, az aloe vera és a teafa természetesen gyógyítja az akne és a horzsolások tüneteit, halványítja a színelváltozásokat.
  • A fekete nadálytő a zúzódások mellett enyhíti a napégéssel járó kellemetlenségeket is.
  • A nyugtató hatású kamilla és macskagyökér oldja a stresszt, így számos komolyabb (bőr)panasz megelőzésében is jeleskedik.

8 pigment halványító fortély

  1. Hatékony lehet, ha naponta egyszer nyers hagymát, fokhagymát vagy hosszában metszett kövirózsa levelet dörzsölsz a pigmentfoltjaidra.
  2. Turmixolj össze egy kisebb maréknyi friss körömvirág szárat, amit dúsíthatsz petrezselyemmel, retekkel, uborkával, tormával, s az így kapott lével akár naponta többször is gyengéden bedörzsölheted a problémás területeket.
  3. Naponta legfeljebb egyszer citromlével átitatott vattapamaccsal nyomkodd át a pigmentált bőrfelületeket, majd 10 perc múlva mosd le. Különösen zsíros bőrre ajánlható még az egyébként szárító hatású ecetes oldat is – mindkettő az elhalt hámsejtek eltávolításával fejti ki hatását.
  4. Egy aloe vera levél zselés belsejét morzsolj össze kb. 2 ml ricinusolajban, majd esténként kezeld vele a kívánt bőrfelületet. A készítmény eltávolítja az elhalt hámsejteket, miközben serkenti az újak termelődését.
  5. Egy teáskanálnyi mézet keverj ki ugyanennyi hámlasztó és tápláló íróval vagy natúr joghurttal, s naponta egyszer kend a bőrödre, majd fél óra múlva öblítsd le.
  6. Öt darab őrölt mandulát keverj össze egy teáskanálnyi tejszínnel és néhány csepp citromlével, majd a pépet kend fel a kívánt területekre. Körülbelül negyed óra múlva gyengéden mosd le, s bőröd érezhetően fiatalos és friss lesz.
  7. Egy pépesített epret keverj össze két teáskanálnyi sima joghurttal, két csepp tömjénolajjal és fél teáskanálnyi kozmetikai agyaggal. Vidd fel a maszkot a problémás bőrfelületekre, majd 20 perc múlva meleg vizes vattával mosd le. Normál vagy zsíros bőr esetén naponta is megismételheted a fiatalító, bőrszín egyenlítő házi kezelést, míg száraz bőrre legfeljebb heti kétszer ajánlott.
  8. A (tejoltó) galaj kiváló vízhajtó és vértisztító hatású, többek között ajánlott nehezen gyógyuló sebekre, fekélyekre, sömörökre. Egy jó maréknyi tisztított, szárított galajt és 125 ml olajat (mandula, jojoba, napraforgó vagy olíva) önts egy nem fém serpenyőbe, majd lassú tűzön hevítsd fel. Fakanállal 10 percen keresztül folyamatosan nyomkodd le a felszínre törő gyógynövény darabokat, hogy az olaj kellően átjárhassa azokat. Ezután vedd le a tűzről, fedd le egy papírtörlővel, s hagyd néhány órát állni. Gézlapon, tiszta konyharuhán keresztül alaposan szűrd át az olajat egy megfelelő kerámia tálba – amennyiben 120 ml-nél kevesebb maradna, kiegészítheted bármelyik fent említett olajjal. Egy nagyobb -akár fémlábasba- állítsd bele a főzettel teli edényt, majd az olaj szintje alatt kicsivel óvatosan öntsd fel vízzel. Helyezd lassú tűzre, míg a víz fel nem forr, s ekkor adagolj hozzá 12 gramm reszelt vagy vékonyra szeletelt organikus méhviaszt. Fakanállal addig kevergesd, míg a méhviasz teljesen el nem olvad. Zárd el a tüzet, és kesztyűvel óvatosan vedd ki a lábast. Hagyd „homályossá” hűlni a tartalmát, majd öntsd át egy zárható tégelybe, amit a teljes kihűlés után fedj le. Házi bőrbarát készítményeddel naponta kétszer vékonyan krémezd be a megtisztított, problémás bőrfelületeket.

4 bőrbarát Schüssler – só

  1. KALIUM SULPHURICUM (K2SO4): többek között enyhíti a kimerültség, az üszkösödés, a reumatikus panaszok, a viszketés és a hólyagosodás, valamint a pigmentációs eltérések tüneteit. Az élelmiszerek közül leginkább a tejtermékek, a tengeri halfélék, a szárnyas húsok, a tojás, a burgonya, a banán és az aszalt gyümölcsök tartalmazzák.
  2. NATRIUM SULPHURICUM (Glauber-só, Na2SO4): fokozza az anyagcserét és a méregtelenítést. Egyebek mellett csökkenti a bőrgombásodás, a bőrkiütések, a fagyási sérülések, a hólyagosodás és a gennyesedés, az orbánc, a sömör, valamint a rosacea tüneteit. Az élelmiszerek közül leginkább a burgonya, a sárgarépa, a zeller, a káposzta, a lencse, a karfiol, a hagymafélék, a retek, az alma, az eper és a narancs tartalmazza.
  3. KALIUM CHLORATUM, (Kcl): méregtelenítő hatású, többek között kiválóan oldja a kötőszöveti pangásokat, csökkenti az értágulatokat. Az élelmiszerek közül leginkább a halfélék, a szárnyas húsok, a tejtermékek, a burgonya, a lencse, a zeller, a spenót, a paradicsom, a retek, az alma, a banán és a füge tartalmazza.
  4. SILICEA (kovasav, kvarc, homok, SiO2xH2O): többek között támogatja a kötőszövet felépítését és a kollagénrostok képzését, segít megelőzni a bőr korai öregedését, fokozza a gennyes sebek, gyulladások regenerálódását. Az élelmiszerek közül leginkább a spenót, a zöldbab, a petrezselyem, a kapor, a cékla, a mogyoró, a mazsola, a banán, a rizs, a teljes kiőrlésű liszt, búzakorpa és árpa tartalmazza.

Ajánló: Amennyiben tetszett az írás, és kíváncsi vagy a többire is, kérlek „lájkold”,  oszd meg és kövesd nyomon az Esszencia folyamát a Facebook-on is: https://www.facebook.com/esszencialap/

A saját fotóinkon kívül, a https://pixabay.com oldalról kölcsönöztük a képeket. 

Kommentek


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!