Az utazási előkészületeknek egyaránt vannak hőn várt és kevésbé kedvelt rituáléi, melyek rengeteg teendővel, de az elkövetkező időszak örömével is telítődnek. Talán nem is sejtjük, de a poggyász összeállítása, a csomagolás módszere sokat elárulhat személyiségünkről is. Alábbi összeállításunk igyekszik felsorakoztatni a különféle stílusokat, valamint néhány hasznos tanáccsal is szolgál a praktikus csomagolást illetően….
A művész
A kreatív és laza gondolkozású utazó minden alkalommal újabb és újabb pakolási módszereket próbál ki. Stílusos, találékony és ötletes, olykor azonban kevésbé praktikus táskát, bőröndöt választ, mivel többnyire már az utazás feldobó élményei, spontán meglepetései, izgalmas kalandjai lebegnek a szemei előtt.
A túl-vállaló
Az aggodalmaskodó és kételyekkel küzdő utazó, hipotetikus forgatókönyve alapján szinte az egész ruhásszekrényét elcsomagolja, nehogy valami váratlan fordulat zavarba ejthesse. Nem törődik a bőrönd célszerűtlen mozdíthatatlanságával, a lényeg a lényeg: minden helyzetben legyen mit, s lehetőleg a legmegfelelőbbet magára öltenie. Bár bőröndjének felét többnyire érintetlenül cipeli haza, mégis ragaszkodik az otthoni biztonsághoz és kényelemhez, igyekszik minden oldalról felvértezni magát a kihívásokkal szemben.
A precízen előrelátó
Szinte minden pakolási fortélyt ötvözve, mérnöki pontossággal italos üvegét fóliába csomagolja, hogy nehogy kifolyjon, hely kihasználás végett zoknijait a cipőibe dugdossa, szárító lapot helyez a bőröndjébe, hogy ruhái frissek maradjanak stb. Jól szervezetten, ésszerűen és célirányosan csomagol, soha sem lépi át a mérethatárokat. Minimalista, kis csomagjában minden szükséges holmi a helyére kerül. Tudatosan éli az életét, racionálisan és megfontoltan dönt, az ismeretlenre csak előzetes és alapos felkészülés után vállalkozik.
A „behengerlő”
Sok-sok évvel ezelőtt népszerűvé vált a ruhák összehengerlése, ami nemcsak hely kímélő, de a vasalást is kiválthatja. A göngyölítés megszállottja alkalomtól függetlenül, áhítattal és szenvedélyesen tekercseli össze, majd helyezi szorosan egymás mellé ruhadarabjait. Ezen praktikus utazók távollétük során is rendre és kiszámíthatóságra törekednek, a járt utat nem hagyják el a járatlanért.
„Sok kicsi, sokra megy”
A számtalan apró csomagba rejtett ruhaneműk, illatszerek és különféle kellékek lezserségről és szétszórtságról, de egyúttal gondtalanságról, alkalmazkodóképességről is árulkodhatnak. Viselője praktikusan és többrétűen gondolkozik, optimistán, nyitottan tekint a kihívások és kalandok elébe.
A családcentrikus
A szülőknek nemcsak saját holmijaikról, hanem gyermekeik összes kellékéről és tartozékairól is gondoskodniuk kell. Nem csoda hát, hogy többnyire egy-két nagyobb bőröndbe, és több kisebb hátizsákba, válltáskába sikerül csak bepakolniuk. Első sorban a gyerekek ruházatát illetően, valamint a biztonság kedvéért túlvállalják magukat, de idővel már profi módon és gyorsasággal állítják össze a csomagjaikat. Az átlagosnál több tervezésre és szervezésre, bátorságra és erőfeszítésekre van szükségük. Előrelátóak, figyelmesek és gondoskodóak, miközben gyakorlatiasak és céltudatosak.
A jól felszerelt felfedező
Túlméretezett és furcsa csomagok jellemzik, hiszen alapvető szükségletei mellett általában „különös” hobbija -sí, golf, zene, házi kedvenc stb.-” tartozékainak, kellékeinek szakszerű szállításáról is gondoskodnia kell. Csomagjának mérete és formája többnyire árulkodik kilétéről, útjának céljáról és minőségéről.
A hátizsákos
Kétféle típusa létezik: az egyik a lezserül vállra vetős „vándor-hátizsákos”, a másik pedig a praktikusan és előrelátóan csomagoló, a nehezebb terheket „két vállán cipelő hátizsákos”. Kezeik egyaránt szabadon maradnak, egyformán szabadság- és kalandvágyók, lételemük a függetlenség, a nyitottság és a rugalmasság. Általában szembe úsznak az árral és a hagyományokkal, a helyváltoztatás nem okoz gondot számukra, a váratlan akadályoktól nem rettennek vissza.
„Last minute”- pakoló
Az úti cél kiválasztása mellett nem készülődik túl sokat előre. Nem ír listát arról, hogy mit vigyen magával, csak az utolsó pillanatban dobál be mindent -ami az eszébe jut- a bőröndjébe. Talán meglepő, de távol az otthonától derül ki, hogy „megfontolatlansága” ellenére igen kevés dolgot hiányol, s azok is olyanok, amiket bárhol pótolhat. Általában szélsőséges, spontán és nyugodt jellem, hajlamos a merészségre, a halogatásra és a lazaságra.
7 pakolási praktika
- Mindig az úti célodnak megfelelő méretű és kivitelezésű poggyászt válassz, s idejében érdeklődj a helyi időjárás iránt.
- Legjobb, ha színben összeillő ruhákat pakolsz, melyek egymással esztétikusan és célszerűen kombinálhatók.
- A vasalást igénylő ruhákat szépen hajtogasd össze, és fektesd egymásra, vagy gyűrődés mentesen tekerd fel gurigába.
- Bizonyos helyzetekben előnyös, ha kidobásra szánt, de mégis kedvenc ruhadarabjaidat, pólóidat pakolod be, s azoktól viselés után meg is válsz. Így több hely marad az ajándékoknak, a helyi érdekességeknek, s a szennyest sem kell haza cipelned.
- A cipők védelmet nyújtanak törékeny dolgoknak és ékszereknek, praktikus helyet a zokniknak, viszont meghatározott méretüknél fogva a pakolás „átkai”. Érdemes tehát az oda-vissza (repülő) út során a legméretesebb és legnehezebb cipőt magadon viselni.
- Szállodai tartózkodás esetében felesleges törölközőt, hajszárítót, óriási kiszerelésű illatszereket csomagolnod.
- Értékeidet és irataidat ne egy helyen tartsd, hanem külön-külön helyezd el a bőrönd rekeszeibe, kézi táskád zsebeibe, vagy a ruhád alatt viselt titok-tasakokba.
Ajánló: Amennyiben tetszett az írás, és kíváncsi vagy a többire is, kérlek „lájkold”, oszd meg és kövesd nyomon az Esszencia folyamát a Facebook-on is: https://www.facebook.com/esszencialap/
A saját fotóinkon kívül, a https://pixabay.com oldalról kölcsönöztük a képeket.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: