Add ki mérged természetesen! – 2.

      Szervezetünk méregtelenítése -első sorban az immunrendszerünk védelmében- egész évben fontos feladat. A rendszeres „nagytakarítás” kívül-belül segíti a sejtek újjáalakulását, támogatja a szervek egészséges működését, gyorsítja az anyagcserét, optimalizálja az emésztést. Az alábbi összeállítás útmutatójával megtapasztalhatod, hogy a természetes tisztítás nemcsak egészségesebbé tesz, hanem egyenesen sugárzóvá és kicsattanóvá is…

Külső méregtelenítés

     Bőrünk nemcsak a megjelenésünket befolyásolja, hanem jelentős méregtelenítő szervként is funkcionál, mivel külső és belső rétege a nyirokszerv ki és bevezető csatornája, továbbá a jótékony baktériumok táptalaja. A felgyülemlett szennyezettség -vegyi anyagok, nehézfémek, környezeti szennyeződések stb.- esetén a járatok eltömődhetnek, ami idő előtti öregedéséhez, illetve különféle komolyabb tünetekhez is vezethet.

      A zsírrétegbe beágyazódott mérgek vértolulást idéznek elő a nyirok-csatornákban, s ezáltal lassítják az alapvető funkcióit, -például az elhalt hámsejtek leválasztását, és az újak termelését-, csökkenti méregtelenítő hatékonyságát. Éppen ezért nagyon fontos szerepet tölt be a minőségi napi bőrtisztítás és tonizálás.

Saláta-krém

      A fejes saláta nemcsak ízletes zöldség, hanem külsőleg alkalmazva tökéletes bőrtisztító és -nyugtató is. Tele van vitaminnal, kénnel, foszforral és szilíciummal, így természetesen segít helyreállítani a bőr pH-értékét, egyenletessé teszi a bőr színét.

Romantikus rózsa lemosó

      A rózsaszirom nemcsak illatos, hanem kiváló vérzéscsillapító is – a bőrről pedig tökéletesen eltávolítja az olajos és egyéb szennyeződéseket.

Ayurvédikus bőrtisztító – tonizáló

     Az alapkrémhez keverj össze 1 evőkanálnyi csicseriborsó lisztet, negyed teáskanálnyi triphala-port annyi rózsavízzel, hogy pasztát kapj.

Esszencia-tipp: A bőrtípusodnak megfelelő pasztát körkörös mozdulatokkal vidd fel a kíván bőrterületekre – ha egész testedre szeretnéd, arányosan növeld a mennyiségeket.

Ayurvédikus bőrmaszk

      Az alapkrémhez keverj masszává 2 evőkanálnyi csicseriborsó lisztet, negyed teáskanálnyi triphala-port, nyolcad teáskanálnyi kurkumát, valamint negyed teáskanálnyi szárított neem vagy mentalevelet – friss levelek esetén fél evőkanálnyit.

Esszencia-tipp: A bőrtípusodnak megfelelő maszkot heti egyszer-kétszer alkalmazhatod; 5-10 percre hagyd az arcbőrödön, nyakadon és dekoltázsodon, majd gyengéden mosd le.

Ayurvédikus „garshana” masszázs – házilag

       Csodákat művelhetsz önmagaddal, ha reggelente zuhanyozás előtt öt percet szentelsz az alábbi frissítő, stimuláló, keringés fokozó és méregtelenítő masszázsra:

4 Esszencia-tipp:

  1. Selyem kesztyűvel, puha szivaccsal vagy száraz ecsettel ajánlatos végezni a mozdulatokat, hogy az elhalt hámrétegeket gyengéden távolíthasd el, miközben bőröd érezhetően újjászületik, rugalmassá és ragyogóvá válik.
  2. A hosszanti simításokat mindig a szíved felé végezd, így a nyirok elfolyását is arra terelheted.
  3. A vékony vagy sérült bőrfelületeket különlegesen finom érintésekkel kezeld.
  4. A hatékonyabb méregtelenítés érdekében a „garshana” masszázs után érdemes úgy lefürödni, hogy az hideg-meleg váltózuhannyal záródjék.

3 ayurvédikus étrend kiegészítő tipp:

  1. a C-vitaminban igen gazdag „Amalaki”-t, mivel megköti a szabad gyököket, erőteljesen regeneráló és fiatalító hatású, erősíti a bőr védekező mechanizmusát, miközben rugalmassá teszi azt;
  2. a természetesen méregtelenítő „Bibhitaki”-t, amely fokozza a mélyebb rétegek mikrokeringését, segíti a verejtékmirigyek ürülését;
  3. a hatékony bőrfiatalító, méregtelenítő és tonizáló hatású „Haritaki”-t.

Az 1. rész tartalmát ezen a linken olvashatjátok: https://esszencia.cafeblog.hu/2018/12/13/add-ki-a-merged-termeszetesen-1/

Címkék: , , , , , , , , , , , , ,

Ajánló: Amennyiben tetszett az írás, és kíváncsi vagy a többire is, kérlek „lájkold”,  oszd meg és kövesd nyomon az Esszencia folyamát a Facebook-on is: https://www.facebook.com/esszencialap/

A saját fotóinkon kívül, a https://pixabay.com oldalról kölcsönöztük a képeket. 

Tovább a blogra »