Esszencia

A hálóruhák sejtelmes titka

     A hálóruha viszonylag új keletű találmány, hisz évszázadokig nem létezett, mint külön éjszakai viselet. A XIX. századig az emberek általában nappali alsóneműjükben bújtak az ágyba – alkalmi hálóruhát legfeljebb a menyasszonyok viseltek a nászéjszakájukon. A napszakonkénti ruha-váltás szokása elsődlegesen a tehetősebbek kiváltsága lett, de idővel széles körben is elterjedt. Napjainkra leginkább a kényelmes… Tovább »

Pillantsunk be házi kedvenceink szülőszoba titkaiba! – 2.

    Felejthetetlen és felemelő élményben lehet része azoknak a gazdiknak, kiknek kedvence a szeme láttára ad életet kölykeinek, akik jelenlétükben cseperednek fel, fedezik fel az új világot. Alábbi írásunk azoknak is szól, kiknek nem adatik meg nyomon követni a természet ezen csodálatos eseményét, adományát. A macska       Az anyacica 59-71 napos vemhesség után… Tovább »

„Ne bántsd az alvó oroszlánt!”

     A szervezet pihenésén és regenerálódásán túl, az alvás egyik legfőbb szerepe a cselekvőképesség hatékonyságának fokozása. Kijelenthetjük tehát, hogy az állatoknak és az embereknek egyaránt szükségük van rendszeres és minőségi alvásra, hogy a legjobb formájukat nyújthassák.      Egyes szakvélemények szerint, a különféle fajok eltérő alvásigénye az agyuk anyagcseréjének különböző értékein alapul. Általában a… Tovább »

Az újévi fogadalmak előestéjén és hajnalán

     A szilveszter ellentmondásos időszak: sötét és borongós azzal együtt is, hogy a nappalok már percről-percre hosszabbodnak. Véget ér az óév és kezdődik az új. Leszámolunk a múlttal, és megtervezzük a jövőt: az előbbit többnyire közös mulatság keretén belül, az utóbbit pedig jó, ha magunkba szállva intézzük.       Szinte biztos, hogy mindenki… Tovább »

Egész nap csak aludnál, mint a bunda, de mégsem bújhatsz egy medve bőrébe?

   Ezzel nem vagy egyedül! Hiszen biológiai óránk a kevesebb (nap)fénnyel, a szabadidős programok korlátozott lehetőségeivel, illetve az étkezési szokások megváltozásával járó zimankóban ösztönösen téli álomra fúj takarodót. Szervezetünknek ilyenkor több időre van szüksége a feltöltődéshez és a regenerálódáshoz, a minőségi pihenéshez.           Egy kis biokémia    A tobozmirigyben termelődő melatoninhormon… Tovább »
Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!